YERLİ DENETİM YAZILIMI ARQ (AUDIT RISK QUALITY)

 

KIZIL KURUMSAL CHECK-UP PROGRAMI, ÇÖZÜM ORTAĞI YERLİ DENETİM YAZILIMI ARQ İLE YOLUNA DEVAM EDİYOR

Günümüz iş dünyasında işletmelerin iş süreçlerini entegre edebilecekleri ve rekabet avantajı sağlayabilecekleri programlara olan ihtiyaç, inovasyon ile dijitalleşme kapsamında daha da önem kazanmaya başlamıştır.

ARQ (AUDIT RISK QUALITY) hem yazılım, hem de iş geliştirmenin özenle butik formatta entegre bir yapıda bir araya gelerek kurumun tüm operasyonel ile mali süreçlerini yönetmeye yardımcı  olan  ve firmalara yerli kurumsal yazılım çözümü sunan; denetim, kontrol , risk ve kalite yönetimi programıdır.

Öncelikle, bu tarz programların kurumsal hafızaları en endişe verici kısmı olduğu için ARQ kapsamında firma süreçlerini, prosedür dokümanlarını, denetim raporlarını ve toplantı tutanaklarını kurumsal şablonlarınıza uygun bir biçimde otomatik olarak üretip, aynı zamanda dağıtıp saklayabildiğiniz için ARQ fonksiyonel olması yönünden dikkat çekmektedir.

Bu klasmanda yer alan programlarda eksik kalan mevzulardan biri de, işinizi tek noktadan kolay yönetim imkanı sunmamalarıdır. ARQ ise şirket içi operasyonların uluslararası standartlarda yönetilmesini sağlamaktadır. Erişilebilir dijital alt yapısı ile her cihazdan, her zaman işinizle bağlantı kurma olanağı sunmaktadır. Yeni mevzuatları yakından takip ederek, etkilenen departmanları kolayca bilgilendirmeyi de kolaylaştırmaktadır.

Kullanıcı dostu olan bu programın, firmaya sağlamış olduğu katma değerler çeşitlidir. Bir GRC platformu olan ARQ programı, aşağıdaki modülleri içerir:

·         İç Denetim

o    Planlama ve denetçilere görev atama

o    Saha çalışması yürütme

o    Otomatik rapor oluşturma

·         İç Kontrol

o    Planlama ve kontrolcülere görev atama

o    Kriter bazlı denetim yürütme

o    Genel Kontrol Ortamı değerlendirmeleri

·         Risk Yönetimi

o    İç denetim ve iç kontrolden beslenen risk envanteri

o    Otomatik risk matrisi ve ısı haritaları

o    Manuel risk girişi

·         Aksiyon Takibi

o    Tüm uygulamalardan beslenen bulgu ve aksiyon planı takibi

o    Manuel bulgu ve aksiyon planı girişi

o    Otomatik periyodik uyarı ve eskalasyon

·         Kalite Yönetimi

o    ISO 9001, ISO 27001 ve diğer standart akreditasyonları

o    Kriter bazlı denetim yürütme

o    Müşteri Şikayetleri yönetimi

o    Uygunsuzluk girişi ve Düzeltici Faaliyet takibi

o    Yönetim Gözden Geçirme toplantıları

·         Uyum ve Mevzuat

o    Mevzuat denetimleri yürütme, aksiyon planı atama ve takibi

o    Mevzuat değişikliklerinden aksiyon üretme ve aksiyon takibi

o    Mevzuat arşivi oluşturma, yeni ve değişen mevzuatları yayınlama

·         Doküman Yönetimi

o    Doküman oluşturma, yazma, yayınlama ve revize etme

o    Süreç Çizim arayüzü

o    Kurumsal hafıza oluşturma

 

Workrunner Platformu üzerine inşa edilen ARQ çözümü, SOA mimarisi ve web tabanlı arayüzü ile platformdan bağımsız kullanıcı deneyimi sunmaktadır. Kullanıcılar, mobil cihazlar dahil olmak üzere farklı cihaz ve tarayıcılardan eriştiklerinde, aynı kullanıcı deneyimini tecrübe etmektedirler.

Kurumsal Hafıza konseptini temel alan ARQ ile iç denetim, iç kontrol, risk yönetimi, uyum ve mevzuat ile kalite yönetimi çalışanları, ana faaliyetlerini e-posta, Word ve Excel dosyaları yerine özelleşmiş bir yapıda yürütürler. Bu sayede hem çalışanların iş yükü azalır, hem de gerçekleştirilen faaliyetler merkezi bir noktada toplanarak kurumsal hafıza belirli bir standart çerçevesinde oluşturulmaktadır.

 

COSO ve üyesi kuruluşlar tarafından belirlenen uluslararası risk yönetimi ve iç kontrol standartları, IIA Standartları (Uluslararası İç Denetim Standartları ) ISO Standartları ve TSE Standartları ile de  uyumlu  olan ARQ ile kurumunuzun risk ve iç kontrol süreçlerinin, ,iç denetim ve ISO süreçlerinin mevzuat ve standartalara uygun takibini sağlayabilirsiniz.  

Bize  göre de tüm işletmelerimiz bu program ile hakettiği operasyonel yalınlığa ulaşıp ,tüm yönetişim süreçlerinde mükemmelliği yakalayabilir ve işini Uluslararası Standartlara taşıyabilirler. Kızıl Check-Up Programı , Yerli Denetim Yazılımı olan ARQ ile olan Stratejik ortaklığı vasıtası ile  kurumlara en iyi reçeteleri sunup, daha da güçlenerek yoluna devam edecek…

Konu

Telefon Numaranız

Mesajınız

Konu

Telefon Numaranız

Mesajınız