FUNDA KIZIL

Funda KIZIL, İstanbul Üniversitesi İşletme bölümünü bölüm birinciliği ile  bitirdikten sonra , Marmara Üniversitesi Muhasebe ve Denetim Yükseklisans programını tamamlamıştır. Uluslararası Denetim firmalarında edindiği bağımsız denetim tecrübelerinden sonra Türkiyenin önde gelen firmalarında iç denetim tecrübesi kazanmıştır.  Bağımsız Denetim ve İç Denetim alanında tecrübe edindiği başlıca firmalar ;

Schneider Electric,  Nuh Cimento A. S.,  TOTAL , Aygaz Dogal Toptan A. S., Fox TV, Dogan Holding (financial reporting - specific project), Asya Emeklilik A. S., ING Bank Portfoy Yonetimi,  ISAS,  KAGIDER,   Yapi Kredi Emeklilik A. S.,  Istanbul International Sabiha Gokcen Airport, C&A Moda, Green Life, BUSKİ, SİKA YAPI Kimyasalları, Gratis, General Mobile , Florence Nightingale Hastaneleridir.

Aynı zamanda SMMM (Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir ) Ruhsatına sahiptir. Uluslararası IRCA onaylı ISO 27001 , ISO 9001 , ISO 22301 ve ISO 27701  Baş Denetçi, Hem GDPR hem de KVKK alanında Uluslararası Veri Güvenliği Uzmanı (DPO) , Uluslararası Sertifikalı İç Kontrol Uzmanı ve Uluslararası Siber Güvenlik Merkezi (UCS) onaylı Siber Güvenlik Uzmanı ünvanlarına sahiptir. Uluslararası İç Kontrol Enstitüsü (IIC) 'ın Türkiye Başkan Yardımcısıdır. TİDE (Türkiye İç Denetim Enstitüsü akademik ilişkiler ) , ACFE (Suistimal inceleme Derneği) üyesidir.  KIZIL Business  School (KIZIL İŞ OKULU) bünyesinde çeşitli konularda bireysel ve kurumsal eğitimler vermektedir. Ayrıca İyi derecede İngilizce bilmektedir.